Dzień Św. Patryka

Drukuj

 

W roku szkolnym 2022-23 uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w projekcie eTwinning "Waiting for Christmas in Europe". Głównym zadaniem projektowym było przygotowanie szkoły do świąt Bożego Narodzenia. Uczniowie tworzyli e-książki, e-kartki, dekoracje świąteczne oraz przygotowywali się do koncertu kolęd pod nadzorem nauczycieli.  Współpracując z partnerami z Europy polscy uczniowie wymieniali się wiedzą na temat europejskich krajów partnerskich i tradycji obchodzenia Świąt Bożego Narodzenia. W praktyce wykorzystywali umiejętności językowe oraz informatyczne. 
 • Zachęcamy do relacji ze wspólnego pieczenia pierniczków przez uczniów naszej szkoły.
Zespół nauczycieli języków obcych 

Fordoniada Językowa

Drukuj

8 listopada w naszej szkole odbył się międzyszkolny konkurs FORDONIADA JĘZYKOWA.

Mieliśmy przyjemność gościć w swoich progach przedstawicieli następujących szkół:

- Szkoła Podstawowa nr 4

- Szkoła Podstawowa nr 17

- Szkoła Podstawowa nr 65

- Szkoła Podstawowa nr 67

- Niepubliczna Szkoła Podstawowa nr 4 z Ciela.

W ramach spotkania uczniowie przygotowali prezentacje drużyn w języku obcym oraz charakterystykę typowego Anglika lub Niemca. Pozostałe konkurencje wymagały od uczniów szerokiej wiedzy z obu języków.  Drużyny rywalizowały rozwiązując na czas krzyżówkę, pisząc dyktando w języku angielskim a na koniec stoczyły bitwę w quzie wiedzy o krajach anglo- i niemieckojęzycznych.

Emocji było sporo. Drużyny przybyły na spotkanie świetnie przygotowane, przebrane w stroje charakterystyczne dla prezentowanych krajów.

Zwycięstwo w turnieju odniosła Niepubliczna Szkoła Podstawowa nr 4 z Ciela, która zdobyła tym samym puchar Lidera Języków Obcych.

Na II miejscu uplasowała się Szkola Podstawowa nr 27, III miejsce zdobyła Szkoła  Podstawowa nr 65.

Wszystkim uczestnikom szczerze gratulujemy posiadanej wiedzy, życzymy dalszych sukcesów oraz mamy nadzieję na kolejne spotkanie  już za rok. 

Organizatorzy:

Katarzyna Konieczna-Jaroszewska i Anna Missima

1 

 11

 

Piknik dla dzieci z Ukrainy

Drukuj

W naszej szkole mamy już kilkunastu uczniów z Ukrainy. To właśnie dla nich zorganizowaliśmy w miniony poniedziałek piknik integracyjny. Zaproszone zostały wszystkie dzieci i ich najbliżsi. Ostatecznie w spotkaniu uczestniczyło około 50 Ukraińców.

Celem pikniku była nie tylko integracja dzieci, ale przede wszystkim zapomnienie choć na chwilę o problemach, z jakimi w ostatnim czasie przyszło się im zderzyć. Rodzice, którzy przybyli do Polski jeszcze przed wybuchem wojny, udzielili cennych wskazówek nowo przybyłym. To było naprawdę wspaniałe spotkanie dla wszystkich.

Dziękujemy z tego miejsca za okazane wsparcie wszystkim Darczyńcom- na spotkanie przyniesiono dużo ciast, owoców i przekąsek. Dziękujemy też Wolontariuszom oraz Pani Annie Furgała- Kujawa, których pomoc była bezcenna- malowanie twarzy, pomoc w podchodach czy warsztatach plastycznych, obsługa kuchni- to tylko cześć z zajęć, jakie im przypadły.

Naszą imprezę wzbogaciła też swoimi zajęciami z Zumby Pani Aneta Radecka, której również z całego serca dziękujemy!

Jesteście Wspaniali! Pozdrawiamy, Organizatorzy

PROJEKT EDUKACYJNY Z PROGRAMU E-TWINNING. PENPALS

Drukuj

PROJEKT EDUKACYJNY Z PROGRAMU E-TWINNING.

PENPALS

 

Wymiana tradycyjnej korespondencji z uczniami krajów europejskich.

Cele ogólne projektu:  

 1. Nawiązanie współpracy ze szkołami europejskimi. 
 2. Doskonalenie kompetencji językowych uczniów, ze szczególnym uwzględnieniem języka angielskiego i niemieckiego. 
 3. Praktyczne wykorzystywanie wiadomości dotyczących tworzenia korespondencji w języku obcym.
 4. Zdobywanie wiedzy na temat innych kultur.

Harmonogram działań projektowych: 

Styczeń – Luty 2022r

ü  Zapoznanie z uczestnikami projektu - korespondencja za pośrednictwem platformy eTwinning.

Marzec 2022r

ü  Przygotowanie listu prezentującego najważniejsze informacje o sobie. Wysłanie listów za pośrednictwem tradycyjnej poczty.

Kwiecień 2022r.

ü  Przygotowanie krótkiego nagrania video prezentującego swoje miasto oraz szkołę. Umieszczenie nagrań na platformie eTwinning.

ü  Kontakt z uczniami szkół partnerskich. 

Maj 2022r.

ü  Przesłanie listów będących odpowiedzią na korespondencję z marca.

ü  Kontakt z uczniami szkół partnerskich. 


Czerwiec 2021r.

ü  Przesłanie listów będących odpowiedzią na korespondencję z maja.

ü  Kontakt z uczniami szkół partnerskich. 

Przewidywane efekty: 

 1. Uczniowie zyskują wiedzę na temat europejskich krajów partnerskich.
 2. Uczniowie w praktyce wykorzystują umiejętności językowe. 
 3. Uczniowie nawiązują znajomości z uczniami z innych krajów europejskich, które mogą kontynuować po zakończeniu projektu szkolnego.

Serdecznie zachęcamy do udziału w projekcie!

                                                                                               Opiekunowie projektu  - Nauczyciele języków obcych

Światowy Rekord Guinnessa na najdłuższy łańcuch papierowych drzew, stworzonych w ramach projektu eTwinning „PAPE(R)ECORD”

Drukuj

Z wielką radością informujemy, iż udało się nam pobić Światowy Rekord Guinnessa na najdłuższy łańcuch papierowych drzew, stworzonych w ramach projektu eTwinning „PAPE(R)ECORD”.

Wspólnie ze szkołami partnerskimi ozdobiliśmy 18100 papierowych drzew, z których każde 50 zostało wymienione na prawdziwe drzewo wsadzone w ogrodzie szkoły w Gratkom! Cieszymy się, że mogliśmy być częścią tak wspaniałego projektu i z niecierpliwością czekamy na nowe wyzwania partnerskie!

Zachęcamy do obejrzenia fotorelacji na stronie:

https://www.youtube.com/watch?v=nIQjvsHwgCM&t=1s

 

PEPE(R)ECORD

Drukuj

 

 

Miło nam poinformować, że w ramach projektu międzynarodowego PEPE(R)ECORD -Stwórz swoje drzewo z papieru i weź udział w biciu światowego rekordu na najdłuższy łańcuch papierowych drzewek, na dzień dzisiejszy zrobiliśmy już prawie 250 drzewek. Jesteśmy dumni z każdego, zaprojektowanego przez naszych uczniów drzewka, macie niesamowity talent i głowy, pełne niekończących się pomysłów. Zapraszam wszystkich do obejrzenia fotorelacji z przebiegu projektu wśród uczniów klas 1-3.

Mamy nadzieję, że naszym wspólnym działaniem wpiszemy się do Wielkiej Księgi Rekordów Guinnessa.

Życzymy dalszych pomysłów i wytrwałości przy pracach

 

Wasze Panie od języków obcych JJJ

IMG_0355_wynik.jpgIMG_0356_wynik.jpgIMG_0357_wynik.jpgIMG_6038_wynik.jpgIMG_6041_wynik.jpgIMG_6042_wynik.jpgIMG_6045_wynik.jpgIMG_6046_wynik.jpgIMG_6049_wynik.jpgIMG_6055_wynik.jpgIMG_6057_wynik.jpgIMG_6058_1_wynik.jpgIMG_6058_2_wynik.jpgIMG_6058_wynik.jpgIMG_6062_wynik.jpgIMG_6063_1_wynik.jpgIMG_6063_wynik.jpgIMG_6064_wynik.jpgIMG_6067_wynik.jpgIMG_0353_wynik.jpgIMG_0354_wynik.jpg

Kalendarz adwentowy

Drukuj

 

 

Na lekcjach języka niemieckiego uczniowie w ramach zajęć z kulturoznawstwa poznają zwyczaje adwentowe w krajach niemieckojęzycznych. Jednym z nich, obok wieńca adwentowego czy jarmarków bożonarodzeniowych, jest kalendarz adwentowy, który służy do odliczania dni pozostałych do Bożego Narodzenia.

W grudniu odbył się w naszej szkole konkurs na najciekawszy kalendarz adwentowy:

„DER SCHÖNSTE ADVENTSKALENDER”.

Zadaniem uczniów klas siódmych i ósmych było wykonanie kalendarzy – słowniczków zawierających słówka z zakresu Świąt Bożego Narodzenia.

Do konkursu przystąpiło wielu uczniów, którzy wykazali się pomysłowością i kreatywnością w tworzeniu prac, zawierających zwroty świąteczne w języku niemieckim.

Trzeba przyznać, że nasi uczniowie wykazali się dużą pomysłowością i zaangażowaniem.

Wybór laureatów okazał się bardzo trudny, gdyż wiele prac budziło zachwyt i podziw swoją starannością wykonania.

Jury w składzie: Katarzyna Konieczna-Jaroszewska, Anna Missima oraz Katarzyna Krysiak, oceniało prace pod kątem estetyki, pomysłowości, ilości poświęconej pracy oraz zgodności z tematem.

A oto laureaci tegorocznej edycji konkursu:

I miejsce – Wiktor Wiśniewski, kl.7B

II miejsce – Natalia Barciszewska kl.8A oraz Piotr Wójcik kl.7B

III miejsce – Julia Okrasa kl.8B oraz Julian Melwiński kl. 7B.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom JJJ

 

thumbnail_image0_wynik.jpgthumbnail_image1_wynik.jpgthumbnail_image2_wynik.jpgthumbnail_image3_wynik.jpgthumbnail_image4_wynik.jpgthumbnail_image5_wynik.jpgthumbnail_image6_wynik.jpgthumbnail_image7_wynik.jpgNatalia_B.2.jpg.jpgNatalia_B.3.jpg.jpgNatalia_B.jpg.jpgPiotr_W.2.jpg.jpgPiotr_W.21.jpg.jpgPiotr_W.3.jpg.jpgPiotr_Wjpg.jpgWiktor_W.2.jpg.jpgWiktor_W.3.jpg.jpgWiktor_W.jpg.jpg

 

Europejski Dzień Języków Obcych

Drukuj

 

 

W piątek, 25 września w naszej szkole odbył się Europejski Dzień Języków Obcych.

Głównym założeniem tego święta było promowanie wśród uczniów różnorodności kulturowej i językowej Europy jako bogactwa, które należy ciągle rozwijać i pielęgnować.

W tym dniu na wszystkich uczniów klas VII i VIII czekało wiele ciekawych punktów programu, miedzy innymi: 

 • Wspólne śpiewanie piosenek w j. niemieckim;
 • Quiz o krajach niemieckiego obszaru językowego;
 • Zabawy z orientacją na mapie oraz gry i zabawy sprawnościowe, uwzględniające znajomość niemieckiego słownictwa.

Dodatkowym elementem święta było przygotowanie przez uczniów gazetek oraz plakatów, które w ciekawy sposób ukazywały najważniejsze wiadomości i ciekawostki dotyczące poszczególnych państw.

Do uświetnienia tego dnia przyczynili się również młodsi uczniowie - wychowankowie świetlicy, którzy tworzyli i kolorowali flagi oraz loga związane z tym dniem.

 

5BB2685D-A515-42C1-BE71-ACDED43ACA97_1.JPG.JPGIMG_0059.jpg.jpgIMG_0062.jpg.jpgIMG_0064.jpg.jpgIMG_8348.JPG.JPGIMG_8381.jpg.jpg

Międzyszkolny Konkurs Świątecznej Piosenki Anglojęzycznej „Christmas Time Songs”

Drukuj

 

 

Międzyszkolny Konkurs Świątecznej Piosenki Anglojęzycznej „Christmas Time Songs” 

        W grudniu 2019 r. uczniowie klasy IV a  wzięli udział w Międzyszkolnym Konkursie Świątecznej Piosenki Anglojęzycznej „Christmas Time Songs”   dla uczniów klas 4-6 szkół podstawowych w SP nr 65 .                      

        Przygotowali  i wykonali piosenkę świąteczną w języku angielskim Zmagali się z trudnym zadaniem, ponieważ jury oceniało stronę muzyczno-wokalną -walory głosowe, muzykalność, poprawność językową, znajomość tekstu, interpretację prezentowanych utworów oraz ogólny wyraz artystyczny.

      Mariusz Olszewski zaśpiewał piosenkę ,,Last Christmas” zespołu Wham. Patryk Corrigan wykonał tradycyjną angielską kolędę świąteczną ,, We Wish You  a Merry Christmas”.

Gratulujemy Mariuszowi Olszewskiemu I miejsca i Patrykowi Corriganowi II miejsca.

Joanna Nawrocka

Obraz 3284Obraz 3299

Metody aktywizujące

Drukuj

Chwalimy się naszą sztuką ludową na całym świecie. Przedstawiamy fragment dużego projektu z Mother's Global School w Indiach.

https://www.youtube.com/watch?v=P4spFWG_MPo

 

Metody aktywizujące przynoszą doskonałe efekty w postaci szybkiego przyswajania nowych wiadomości. Przedstawiamy klasę 5a oraz 5b podczas wyścigu Kahoot.
K. Chojnicka

pobrane.jpgpobrane_1.jpgpobrane_2.jpgpobrane_3.jpgpobrane_4.jpgpobrane_5.jpgpobrane_6.jpgpobrane_7.jpgpobrane_8.jpg