Drukuj

Strefa I -III - czytanie - Archiwum rok szkolny 2017/2018

Drukuj

"Czytam bo lubię"- pod tym hasłem przebiegało spotkanie klas I- III.

 

11 kwietnia dzieci zebrały się na pięknie wystrojonej sali gimnastycznej. Każdy z uczniów przyniósł ze sobą książkę. Pan dyrektor zachęcał uczniów do codziennego czytania . Przeczytał zebranym fragment książki J. Brzechwy pt. "Pchła Szachrajka" . Do przeczytania swoich ulubionych książek zachęcali wybrani uczniowie z klas I, II, IIIa i IIIb. Opowiadali o przyniesionych książkach oraz prezentowali wyraziste czytanie wybranych fragmentów. Uczniowie tworzyli i prezentowali klasowe wystawy książek, układali hasła z rozsypanek wyrazowych. Przypomnieliśmy sobie dlaczego warto czytać.

 

DSC07166.JPGDSC07170.JPGDSC07171.JPGDSC07173.JPGDSC07177.JPGDSC07178.JPGDSC07182.JPG

 

 

 

 

Drukuj

Zajęcia doskonalące technikę czytania i czytanie ze zrozumieniem w klasach I- III

1a- pon. 12.40

2b- wt. 8.50

3a- pon.11.40

3b- śr. 8.00

zajęcia w bibliotece - pon. 14.35

 

"Rozmowy z Panem Lisem"

Uczniowie klasy 2a maja nowego przyjaciela. 5 marca klasę odwiedziła mama Wojtka z lisem. Pani Ola własnoręcznie wykonała sympatyczną postać zwierzaka. Jest on bohaterem opowiadań, które Olena pisze na swoim blogu, dla dorosłych czytelników. Specjalnie dla nas powstają opowiadania dotyczące spraw dzieci. W każdy poniedziałek otrzymujemy nowe opowiadanie. Z zainteresowaniem śledzimy teksty, czytamy je naszym rodzicom, wykonujemy lisie zadania. Czasami Pan Lis jest gościem na naszej ławce. Ciekawi jesteśmy każdego  nowego tekstu.

 

20180312_124622.jpg20180312_125245.jpg20180312_134735.jpg

 

 

Drukuj

CZYTANIE NA ŚNIADANIE…

OBIAD I KOLACJĘ

PROPOZYCJE CZYTELNICZE BIBLIOTEKI

„Niemałe kłopoty Matyldy i Skloty” Agnieszka Gadzińska

 

 niemale klapoty matyldy i skloty

 

           Sklota znowu rozrabia! A Matylda dzielnie pomaga przyjaciółce w rozwiązywaniu kłopotów, których jest co niemiara! Pani w szkole straszy diagnozą, Kaktus okazuje się ofiarą zdrowego trybu życia, a wpuszczenie Cactussy w maliny kończy się katastrofą!


„Księżniczki i smoki” Christina Björk

 

ksiezniczki i smoki           Księżniczki i smoki od niepamiętnych czasów zamieszkują baśnie i bajki. Lecz oto nastały nowe porządki w książęcych komnatach! Księżniczki korzystają z internetu, jeżdżą na hulajnogach, a w domkach dla lalek mają elektryczne odkurzacze. Są samodzielne i świetnie sobie radzą. 
Porwane przez smoka same ratują się z opresji. Choć na ogół do porwania nie dochodzi, bo księżniczkom udaje się uczynić smoka swoim towarzyszem zabaw albo zamienić się z nim rolami. 

„Kocia odkrywalnia tajemnic” Iwona Czarkowska

 

kocia odkrywalnia tajemnic

 

 

      

W pewnym miasteczku trzy koty - Mrukot, Mlekot i Myszkot - prowadzą Kocią Odkrywalnię Tajemnic. A tajemnic i zagadek do rozwikłania jest bez liku, na przykład tajemnica ducha z szafy, tajemnica dwóch tramwajów lub tajemnica kukułki ze starego zegara. Pełne humoru opowiadania o kocich detektywach.

„Żegnaj, Skarpetko!” Benjamin Chaud

 

zegnaj skarpetko

 

Co zrobić z królikiem, który jest dość niemrawy, mało bystry i nie potrafi się bawić w Indian? I kiedy w dodatku, zamiast królika, wolałoby się mieć prawdziwych kolegów?

 

 

 

Drukuj

Czytam ze zrozumieniem

Anita Gryczka z kl. IIIa wykazała się doskonałą umiejętnością czytania ze zrozumieniem oraz dokładną znajomością treści lektury " O psie, który jeździł koleją" i zajęła I miejsce w klasowym konkursie, który odbył się 2 marca 2018 r.

Gratulujemy

111.jpg222.jpg