Drukuj

Zielona Kraina- zawitała do naszej szkoły.

Odbyły się warsztaty dla klas czwartych.

W pierwszej części - omówiono zasady zdrowego odżywiania, przedstawiono dzieciom zasady 5U+1, oraz piramidy żywienia czyli: 1. Urozmaicenie 2. Uregulowanie 3. Umiarkowanie 4. Unikanie 5. Uprawianie Sportu 6. + Uśmiech Dzieci zapisywały na tablicy zasady, rysowały piramidy -wypisywały produkty Druga część - to warsztaty, gdzie dietetycy pokazywali jak przygotować koktajl owocowy, sałatkę, pralinkę bez cukru - tutaj dzieci pomagały, odgadywały produkty, testowały i smakowały, same komponowały sałatki z dostępnych produktów, były też zachęcane do próbowania różnych warzyw, kiełków, sałat, jarmużu, rukoli, roszponki.

Dzieciom warsztaty bardzo się podobały.

20170309_091708.jpg20170309_091736.jpg20170309_093248.jpg

 

 

 

„Zielona kraina. Edukacja ze smakiem”. To projekt promujący zdrowe odżywianie skierowany jest do uczniów klas IV szkół podstawowych

Uczniowie dowiedzą się między innymi: jak jeść zdrowo i ze smakiem, w jaki sposób przygotować pyszne koktajle i sałatki na bazie świeżych, zielonych warzyw, dlaczego warto jeść różne kasze, uprawiać sport, być aktywnym fizycznie i sięgać po słodycze na bazie naturalnych składników, bez dodatku cukru.

Cel Programu: kształtowanie nawyków zdrowego jedzenia wśród dzieci i młodzieży w wieku szkolnym oraz nauczycieli poprzez praktyczną naukę przygotowywania smacznych i zdrowych posiłków z wykorzystaniem warzyw, uzupełnioną interaktywnym wykładem dietetyka.

Adresaci Programu: uczniowie klas IV szkół podstawowych i ich nauczyciele.

Warsztaty prowadzone są w ramach ogólnopolskiej akcji żywieniowej promującej prawidłowe odżywianie wśród dzieci i młodzieży.

Partnerem merytorycznym projektu jest Instytut Żywności i Żywienia, a same zajęcia prowadzone są przez wykwalifikowanych dietetyków.