Drukuj

Programy orgaznizowane prze CEO, w których bierze udział nasza szkoła:

 

1logoMłody Obywatel to ogólnopolski program skierowany do uczniów i uczennic szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnym oraz opiekunów i opiekunów grup młodzieżowych (nauczycieli/nauczycielek, wychowawców/wychowawczyń, bibliotekarzy/bibliotekarek, pracowników/pracowniczek kultury) z instytucji oświatowych w całej Polsce. 

Nasza szkoła przystąpiła do tego programu w bieżącym roku szkolnym. Przed nami sporo pracy oraz wyzwań, a o jej rezultatach będziemy na bieżąco informować

2loggo

Program Młodzi głosują to ogólnopolski program, który daje młodym ludziom możliwość wypowiedzenia się w ważnych sprawach dla kraju i wspólnoty europejskiej. W ramach akcji Młodzi głosują uczniowie przygotowują i przeprowadzają w swoich szkołach, w okresie poprzedzającym wybory, działania edukacyjne na temat zasad i znaczenia udziału obywateli w wyborach demokratycznych, jak również:

 • organizują w swojej szkole młodzieżowe wybory na podobnych zasadach, na jakich przeprowadzane są wybory powszechne

Celem akcji Młodzi głosują jest zwiększenie uczestnictwa młodych ludzi w życiu publicznym, w tym zachęcenie ich do świadomego udziału w wyborach poprzez:

•   dostarczenie młodym ludziom informacji na temat procedur demokratycznych i znaczenia wyborów, • zaangażowanie w działania na rzecz wysokiej frekwencji wyborczej i udział w wyborach młodzieżowych. Organizując w swojej szkole młodzieżowe wybory, uczniowie poznają w praktyce ich zasady i znaczenie, a także podejmują ­ często po raz pierwszy ­ ważną aktywność obywatelską.

Uczniowie naszej szkoły kilkakrotnie uczestniczyli w tym programie, biorąc udział w wyborach parlamentarnych 2015, wyborach prezydenckich (maj 2015). Na początku każdego roku szkolnego nasza szkoła uczestniczy w akcji „Samorządy mają głos”, wybierając swoich przedstawicieli do Samorządu Uczniowskiego.

Samorząd Uczniowskilogo4

Program wspiera uczniów, uczennice i nauczycieli, zainteresowanych rozwijaniem samorządności uczniowskiej w szkołach. Uczniowie i uczennice dowiadują się, jak realizować swoje pomysły i pasje poprzez działalność w samorządzie oraz jak sprawnie i efektywnie działać w szkole, a także poza nią. Nauczyciele i nauczycielki – opiekunowie, opiekunki samorządów uczniowskich dowiadują się, w jaki sposób wspierać działania uczniów i uczennic.

Uczniowie naszej szkoły kilkakrotnie uczestniczyli w tym programie, biorąc udział w wyborach parlamentarnych 2015, wyborach prezydenckich (maj 2015). Na początku każdego roku szkolnego nasza szkoła uczestniczy w akcji „Samorządy mają głos”, wybierając swoich przedstawicieli do Samorządu Uczniowskiego.

 

 

 

W tym roku nasza szkoła przystąpiła również do projektu Laboratorium Demokracji

3 logo

Dnia 25 stycznia 2017 r. (środa), o godzinie 11.00 w Zespole Szkół nr 32 w Bydgoszczy odbyło się spotkanie przedstawicieli SU w ramach projektu Laboratorium Demokracji działającego pod auspicjami Wydziału Edukacji i Sportu Urzędu Miasta Bydgoszczy. Celem konferencji była promocja kreatywności uczniowskiej, monitoring współczesnych trendów młodzieżowych, wymiana poglądów oraz integracja Samorządów Uczniowskich bydgoskich szkół. Podczas konferencji uczennice klasy II B: Marta Boryczka, Dominika Ostrowska, Weronika Olszewska i Sandra Majchrzak zaprezentowały w niezwykle dowcipny i bardzo trafny sposób 5 najmodniejszych w naszej szkole i najbardziej „na czasie” haseł w kategoriach : hobby, styl bycia, moda, idol i gwara. Brawa dla dziewczyn!

Poniżej link, na którym można zobaczyć jak się zaprezentowaliśmy

https://orgbim.files.wordpress.com/2017/01/img_1626.jpg